Програма 2018

54-ТИ МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА КАМЕРНАТА МУЗИКА – ПЛОВДИВ

10 – 21 ЮНИ, 2018

10 юни, неделя, 20:00 часа
Етнографски музей – Старинен Пловдив
 ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

 Ансамбъл „Станков”, Великобритания

ИВО СТАНКОВцигулка

ЛЪЧЕЗАР СТАНКОВпиано

Със специалното участие на стипендианти от училище „Уитгифт” – Лондон, ученици от класа по цигулка на проф. Иво Станков

This slideshow requires JavaScript.

КРИСТОФ КОХУТ, Чехия

ЛУКА ПЕРАЗИЧ, Черна гора

МАРЛОН БАРИОС, Коста Рика

Л. ван Бетховен, Фр. Шопен, К. Сен-Санс, П. Сарасате, Й. Изаи, М. Равел

12 юни, вторник, 20:00 часа
Етнографски музей – Старинен Пловдив

ВЪЗПИТАНИЦИ НА НАЦИОНАЛНОТО УЧИЛИЩЕ ЗА МУЗИКАЛНО И ТАНЦОВО ИЗКУСТВО „ДОБРИН ПЕТКОВ“ – ПЛОВДИВ

Лауреати и носители на първи награди на международни и национални конкурси през 2017 г.

Концертът се посвещава на 95 години от рождението на Добрин Петков (1923 – 1987)

This slideshow requires JavaScript.

НИКОЛАЙ МАРИНОВ, БОРИС ПЕТКОВ, ГЕОРГИ ЧИКОЛОВ, БОРИС БИКОВ – пиано, преподавател Светлана Косева

МАРИЯНА СТОЕВА, ЕКАТЕРИНА СТОЕВА – цигулка, преподавател Евгения Ночева

ВИКТОР ВАСИЛЕВ – цигулка, преподавател Боримира Стоянова

РЕНЦО СТАВРЕВ – виолончело, преподавател Юлия Марковска

ЮЛИАН СТАНЧЕВ – китара, преподавател д-р Милена Вълчева

КАЛОЯН ВАСИЛЕВ – флейта, преподавател д-р Ивайло Василев

ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ – кларинет, преподаватели Илиян Илиев и Велко Георгиев

ГЕОРГИ ГРОЗЕВ – тромпет, преподавател Пенчо Пенчев

СИМЕОН ПОПОВ – маримба, преподавател Пенчо Пенчев

Клавирен акомпанимент: Злателина Коларова, Марияна Колева, Ирен Капеловска, Мария Заваринова, Александър Колев

Фр. М. Верачини, Й. К. Мерц, Р. Шуман, Ф. Лист, К. Сен-Санс, П. Сарасате, Б. Барток, Ф. Фаркаш, П. Христосков, К. Молчанов, А. Гргин, Г. Фрайбергс

14 юни, четвъртък, 20:00 часа
Етнографски музей - Старинен Пловдив

ИВАЙЛА КИРОВА, Германия

Клавирен рецитал

Фр. Шуберт, Фр. Шопен, Ф. Лист, М. Хереа, Д. Ненов, И. Кирова

15 юни, петък, 20:00 часа
Етнографски музей  Старинен Пловдив

ТРИО „АКАДЕМИКА”, Румъния

АУРЕЛИЯ СИМИОН – пиано

МИХАЙ АИЛЕНЕЙ кларинет

ПЕТРЯ ГЪЙСКЕ – валдхорна

Й. Собек, М. Хейдрих, С Пауца, Р. Козма, П. Гъйске-А. Симион

16 юни, събота, 20:00 часа
Етнографски музей – Старинен Пловдив

 ДУО СУРЕДА – ТАХТАДЖИЕВА, Испания

КАТАЛИНА СУРЕДАцигулка

ДИНА ТАХТАДЖИЕВАпиано

Р. Шуман, М. де Файя, Фр. Момпоу

17 юни, неделя, 20:00 часа
Етнографски музей – Старинен Пловдив

РУСИ НИКОВ – баритон, България

ПАВЕЛ КАЧНОВ – пиано, Украйна

Песенна вечер с избрани романси от П. И. Чайковски и С. Рахманинов

Под патронажа на инж. Димитър Георгиев – Почетен консул на Украйна в Пловдив, спонсор на Фестивала

18 юни, понеделник, 20:00 часа
Етнографски музей – Старинен Пловдив

ДУО „ЮНИКА”, Русия

ЮЛИЯ ДРУХ – кларинет

НИКОЛАЙ ГАНГНУС – пиано

Р. Шуман, Й. Брамс, Г. Малер, Кл. Дебюси, Фр. Пуленк

21 юни, четвъртък, 20:00 часа
Драматичен театър – Пловдив, Камерна зала
ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

ДИМИТЪР ЛЬОЛЕВ КВИНТЕТ

ДИМИТЪР ЛЬОЛЕВ – саксофон

МАРТИН ТАШЕВ – тромпет

АЛЕКСАНДЪР ЛОГОЗАРОВ – китара

БОРИС ТАСЛЕВ – бас

ВАСИЛ ВУТЕВ – ударни инструменти

Авторска музика на Димитър Льолев от албумите „Родопология“ и „Източни сенки“

Advertisements